Venue: Battambang Province
អង្គការគណៈកម្មាធិការសហប្រតិបត្តិការដើម្បីកម្ពុជា បាននឹងកំពុងរៀបចំវេទិការៀនសូត្រថ្នាក់តំបន់លើកទី៤ស្តីពី “ការអភិវឌ្ឍគោលនយោបាយ និងអង្គការសង្គមស៊ីវិល” នៅខេត្តបាត់ដំបង។ វេទិកានេះមានការអញ្ជើញចូលរួមពីតំណាងអគ្គនាយកដ្ឋាន ពន្ធដារ តំណាងបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម តំណាងអាជ្ញាធរថ្នាក់ក្រោមជាតិ និងអង្គការសង្គមស៊ីវិល។ វេទិកានេះមានគោលបំណង៖ ១) ដើម្បីធ្វើបច្ចុប្បន្នភាពអំពីច្បាប់ស្ដីពីសមាគម និងអង្គការមិនមែន រដ្ឋាភិបាល ច្បាប់ស្ដីពីសារពើពន្ធ ច្បាប់ស្ដីពីបេឡាជាតិរបបសន្តិសុខសង្គម ច្បាប់ស្ដីពីការងារ និងបទប្បញ្ញត្តិ ពាក់ព័ន្ធផ្សេងទៀត។ ២) ដើម្បីស្វែងយល់ពីបញ្ហាប្រឈម/ការព្រួយបារម្ភ និងការអនុលោមតាមផ្លូវច្បាប់ ដែលបានរៀបរាប់ខាងលើ របស់អង្គការសង្គមស៊ីវិលនៅថ្នាក់ខេត្ត។ ៣)ដើម្បីដោះស្រាយ/ឆ្លើយតបទៅនឹង ភាពជាក់លាក់មួយចំនួនដែលអាចធ្វើឡើងដោយវាគ្មិន និងអ្នក ជំនាញពីអាជ្ញាធរ និងស្ថាប័នផ្សេងៗ។ ៤)ដើម្បីកំណត់នូវផែនការអនាគតសម្រាប់អង្គការសង្គមស៊ីវិល ដើម្បីឆ្លើយតប/អនុលោមតាមច្បាប់។