នៅរសៀលថ្ងៃទី ២៨ ខែមិថុនា ឆ្នាំ២០១៨ គណៈកម្មាធិការសហប្រតិបត្តិការដើម្បីកម្ពុជា (គ.ស.ក) បានរៀបចំកិច្ចប្រជុំស្តីពីការឆ្លុះបញ្ចាំងអំពីការប្រតិបត្តិល្អរបស់អង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋាន និងការយល់ដឹងអំពីក្របខណ្ឌច្បាប់។ កិច្ចប្រជុំនេះមានអ្នកចូលរួមចំនួន ៤០ ទៅ ៥០ នាក់ មកពីអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាលក្នុងស្រុក និងអង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋាន នៅខេត្តកណ្ដាល កំពត កែប កំពង់សោម កោះកុង បាត់ដំបង សៀមរាប ពោធិ៍សាត់ កំពង់ធំ ។
កិច្ចប្រជុំនេះត្រូវបានរៀបចំធ្វើឡើងនៅ ដាយកូនៀ សិនធ័រ ភ្នំពេញ។ ជាទូទៅ កិច្ចប្រជុំនេះមានគោលបំណងបី សំខាន់ៗ៖
១. ដើម្បីធ្វើការឆ្លុះបញ្ចាំង ថាតើអង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋានធ្វើការប្រតិបត្តិតាមគោលការណ៍ណែនាំស្ដីពីការប្រតិបត្តិល្អរបស់អង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋាន និងអភិវឌ្ឍសហគមន៍របស់គាត់បានដល់កម្រិតណា
២. ដើម្បីស្វែងយល់ពីបញ្ហាប្រឈមរបស់អង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋាន និងតម្រូវការគាំទ្រពីអង្គការ គ.ស.ក និងអង្គការសង្គមស៊ីវិលដទៃទៀត
៣. ដើម្បីឲ្យអង្គការសហគមន៍មូលដ្ឋានត្រៀមខ្លួនសម្រាប់កិច្ចពិគ្រោះយោបល់ថ្នាក់ជាតិស្តីពី «ការអភិវឌ្ឍគោលនយោបាយ និងក្របខណ្ឌច្បាប់ពាក់ព័ន្ធនឹងអង្គការសង្គមស៊ីវិល»
The Technical Consultation Workshop on Standard of the Financial Report Tier 2 for Civil Society Organization
Cooperation Committee for Cambodia (CCC) is very delighted to conduct an online workshop on the Technical Consultation on Standard of the Financial Tier 2 for non-profit organizations on 23 February 2021 through Google Meet.
Launching Strengthening Civil Society for Democratic and Sustainable Development
The Cooperation Committee for Cambodia is implementing a project on “Strengthening civil society for democratic and sustainable development in Cambodia”. The project budget in the amount of 1.5 million Euro is jointly financed by the European Union (EU) and the Bread for the World (BfdW) for the period of 42 months, starting from 01 April 2017.