Venue: Diakonia Center/KSSA
ដើម្បីចូលរួមលើកកំពស់ការយល់ដឹងបន្ថែមលើបញ្ហាច្បាប់ស្តីពីគណនេយ្យ និងសវនកម្ម និងគំរូរបាយការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុនៅថ្នាក់ជាតិ អង្គការគណ:កម្មាធិការសហប្រតិបត្តិការដើម្បីកម្ពុជា បានរៀបចំវេទិកាថ្នាក់ជាតិស្តីពី ច្បាប់គណនេយ្យ និង សវនកម្ម និងគំរូរបាយការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុ សម្រាប់អង្គភាពមិនរកប្រាក់ចំណេញ នៅថ្ងៃទី ២៤ ខែតុលា ឆ្នាំ ២០១៨ នៅមជ្ឈមណ្ឌល Diakonia (ICF / KSSA)។
អ្នកចូលរួមប្រមាណ ២០០នាក់ ដែលជាមន្រ្តីជំនាញ គណនេយ្យ/ហិរញ្ញវត្ថុ មកពីអង្គការបណ្តាញថ្នាក់ខេត្ត អង្គការ សមាគមនានា ជាពិសេស អង្គការសមាជិករបស់ គ.ស.ក បានចូលរួមយ៉ាងសកម្មក្នុងបទបង្ហាញរបស់វាគ្មិនកិត្តិយសមកពីក្រុមប្រឹក្សាជាតិគណនេយ្យ នៃក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និងហិរញ្ញវត្ថុ ដើម្បីការយល់ដឹងបន្ថែមលើបញ្ហាច្បាប់ស្តីពីគណនេយ្យ និងសវនកម្ម និងគំរូរបាយការណ៍ហិរញ្ញវត្ថុនៅថ្នាក់ជាតិ ព្រមទាំងដើម្បីប្រមូលបញ្ហាប្រឈម និងសំណើរសំខាន់ៗ ដើម្បីដាក់ជូនក្រសួងសេដ្ឋកិច្ច និង ហរិញ្ញវត្ថុ ដែលមានក្រុុមប្រឹក្សាជាតិគណនេយ្យ ជាស្ថាប័នអនុវត្តផ្ទាល់សម្រាប់ការពិចារណា។
Meeting with General Department of Taxation (GDT)
Meeting with General Department of Taxation (GDT) organized by CCC this morning is beyond the taxation discussion. It is about an opportunity to collaborate, to clear the perception
The annual consultation between the European partners and the civil society in Cambodia
The annual consultation between the European partners and the civil society in Cambodia this year was conducted on 18th October 2018 in Siem Reap, covering seven provinces from the North Western part of the country.